Pracownicze Plany Kapitałowe – inwestycja w przyszłość

ppk

Nie od dziś wiadomo, że powinniśmy oszczędzać na swoją emeryturę. Podobnie, wszyscy wiemy, że na nią nie oszczędzamy. Dlaczego warto oszczędzać? Nie jest to łatwe zadanie, gdy ciągle widzisz nowe promocje, okazje cenowe na produkty, które cię interesują. Trzeba się zastanowić, czy są potrzebne. Czy na pewno chcesz to kupić? Oszczędzanie jest ważne, bo pieniądze … Czytaj dalej Pracownicze Plany Kapitałowe – inwestycja w przyszłość

Jak zacząć oszczędzać?

oszczędzanie

Co zrobić, aby zadbać o budżet domowy i mieć pieniądze na „czarną godzinę” albo wymarzoną podróż? Jak oszczędzać pieniądze, by nie musieć się martwić, jak dotrwać do pierwszego? Oto skuteczne sposoby oszczędzania pieniędzy! Po pierwsze zdobądź jak najszerszą wiedzą na temat finansów i zarządzania budżetem domowym. To podstawa, na której będziesz mógł oprzeć choćby kontrolę … Czytaj dalej Jak zacząć oszczędzać?

Co to jest dywidenda?

Dywidenda, to najprościej ujmując część zysku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej przeznaczona do podziału pomiędzy wspólników lub akcjonariuszy tej spółki. Teoretycznie wydaje się to bardzo proste, w praktyce wyliczenie zysku z dywidendy, a nawet przewidywanie ewentualnego zysku już tak proste nie jest. Może z jednym wyjątkiem: najprościej zapewne wyliczyć dywidendę dla jednego wspólnika … Czytaj dalej Co to jest dywidenda?