Giełda

jak inwestować w akcje

Potrzebujesz szybkiej gotówki i nie wiesz jak ją zdobyć? Wydaje Ci się, że najprościej będzie zainwestować na giełdzie? Zanim podejmiesz decyzję – zastanów się!

Giełda jest dobrym rozwiązaniem, jeśli lubisz ryzyko. Jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli masz pieniądze, które chciałbyś zainwestować i liczysz na szybki zysk.

Jednak pamiętaj – notowania na giełdzie ulegają wahaniom. Może okazać się, że w jeden dzień stracisz większą część zainwestowanych środków. Z drugiej strony, możesz również wiele zyskać! Możesz sam dowolnie decydować o kupnie i sprzedaży akcji, a także ustalać satysfakcjonującą Cię cenę kupna/sprzedaży. Jednak musisz obserwować notowania, aby dobrze wstrzelić się w widełki cenowe.
Jeśli będziesz w posiadaniu akcji, dodatkowo (w pewnych sytuacjach) będzie przysługiwać Ci dywidenda, co z kolei wiąże się z uzyskaniem dodatkowego przychodu.

Jeśli chcesz sprawdzić swoich sił na giełdzie, ale boisz się zainwestować prawdziwych pieniędzy – skorzystaj z symulatorów, w których możesz dysponować wirtualną gotówką. Wtedy przekonasz się, czy taki rodzaj inwestowania jest dla Ciebie.

Zobacz więcej na gpw.pl