ppk

Pracownicze Plany Kapitałowe – inwestycja w przyszłość

Nie od dziś wiadomo, że powinniśmy oszczędzać na swoją emeryturę. Podobnie, wszyscy wiemy, że na nią nie oszczędzamy.

Dlaczego warto oszczędzać?
Nie jest to łatwe zadanie, gdy ciągle widzisz nowe promocje, okazje cenowe na produkty, które cię interesują. Trzeba się zastanowić, czy są potrzebne. Czy na pewno chcesz to kupić? Oszczędzanie jest ważne, bo pieniądze są niezbędne, żeby kupić coś droższego, lepszej jakości. Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

Zalety oszczędzania:

  1. Masz zawsze pieniądze. Mniejsze kwoty powiększają się, gdy systematycznie odkładasz dowolne sumy. Wszystko zależy od twoich możliwości finansowych.
  2. Gdy kwota zaoszczędzona rośnie, masz większą motywację do dalszego odkładania na produkt droższy, którego nie kupisz od razu, a nie chcesz na raty, bo to generuje odsetki.
  3. Oszczędzać można na dowolny cel lub żeby po prostu mieć trochę pieniędzy na koncie. Będą przydatne, gdy coś ci się zepsuje.
  4. Uczysz się zarządzania swoim budżetem
  5. Większe i mniejsze wydatki masz zapisane. Wiesz, ile i na co wydajesz w ciągu miesiąca, roku

Zaoszczędzone pieniądze możesz mieć na osobnym koncie w banku. Można także odkładać do koperty, świnki skarbonki. Możliwości jest sporo. Ważne, żeby systematycznie oszczędzać dowolne kwot. Jak widać, warto odkładać pieniądze i mieć pewność, że nie wydaje się za dużo na niepotrzebne produkty.

PPK – Pracownicze Program Kapitałowe

Oszczędzanie samo w sobie nie jest Polakom bliskie. Budzi wręcz w nas pewną historyczna odrazę. Nic w tym dziwnego. Niejednokrotnie w historii naszego kraju okazywało się, że oszczędzanie nie przynosi spektakularnych rezultatów. Można tu wspomnieć o biżuterii rodzinnej, którą ochoczo przeznaczano na realizacje działań powstania styczniowego, można oczywiście nieco bliższe historycznie Otwarte Fundusze Emerytalne. To, co jest pewne- ani z jednego, ani z drugiego nic dobrego dla nas nie wynikło.

Rozpoczyna się za to nowa era- Pracownicze Plany Kapitałowe. To na nich wybudowane będą nasze przyszłe emerytury. Filar oszczędności tworzyć będzie pracodawca, pracownik i oczywiście Państwo. Wystarczy niewielka składka, a nasze środki ( i nie tylko nasze) zostaną pomnożone. To pewne. Tak samo, jak to, że nam, Polakom zapewne nie spodoba się najbardziej i od razu widoczny efekt owego oszczędzania. Z naszych kieszeni w pierwszej kolejności ubędzie 2 %. A to nikogo nie zachwyci.

Dowiedz się więcej o PPK:

https://www.ppkwarta.pl

https://www.mojeppk.pl/

Dodaj komentarz